Učenje nemačkog – A1 nivo
Zajednički evropski referentni okvir za jezike, CEFR (The Common European Framework of Reference for Languages) podrazumeva postojanje ukupno 6 nivoa znanja: A1, A2, B1, B2, C1 i C2, gde je A1 najniži a C2 najviši nivo znanja jezika.
Ukoliko ste odlučili da započnete učenje nemačkog jezika, vaš prvi korak ja svakako savladavanje nemačke abecede. Nemačka abeceda ima 30 slova, a na nemačkom se zove das deutsche Alphabet.
Modalni glagoli u nemačkom jeziku služe da modifikuju značenje glavnog glagola u rečenici, a u nastavku ćemo detaljno objasniti svaki od njih.
Kada Vam neko postavi pitanje na nemačkom jeziku na koje treba da odgovorite sa da, za reč „Da“, imate dve opcije – „Ja“ i „Doch“. Koju ćete izabrati?
Postoji nekoliko pravila za uspešno građenje perfekta u nemačkom jeziku, a ovo su najvažnija.
Bez obzira koliko dugo učite nemački jezik, verovatno ste izgovorili barem jednu od ovih rečenica. Saznajte kako da prevaziđete neke od najčešćih grešaka u učenju nemačkog.
Kako se snaći u nekom gradu u Nemačkoj? Kako postaviti pitanje “Gde skrenuti?”, “Kako dadođem do banke ili restorana?” U ovom članku ćete naći izraze koji će Vam pomoći da se snađete na ulici u Nemačkoj.
Kako savladati A1 nivo? Jedna od jako bitnih stvari za konverzaciju su padeži i zamenice. Često predstavljaju problem, ali su zapravo jako laki. Sve što Vam je potrebno je dobro objašnjenje i vežba.
U ovom članku ćemo detaljno objasniti, kako se u nemačkom jeziku na pravi način koristi određeni, neodređeni i nulti član. Ovo je jedno od glavnih pitanja sa kojim se polaznici kursa nemačkog jezika susreću svakodnevno.
U ovom tekstu predstavićemo perfekat, tj. klasično prošlo vreme savremenog nemačkog jezika. Prvenstveno je bitno znati da perfekat označava radnju koja je svoj tok završila u prošlosti. Perfekat je složeno glagolsko vreme, tj. sastoji se od dva glagolska oblika.